Nye medlemmer i Phønix
Phønix har fått 6 nye medlemmer. Det var representantskapet som balloterte inn medlemmene på sitt møte 21. februar 2023. Nå har vi (igjen) passert 200 medlemmer i Phønix!
De nye medlemmene er:
· Sven Mo Johansen
· Christopher Stordal
· Ole-Petter Oskar Madland
· Ludvig Normann-Hansen
· Arne Bugge Amundsen
· Bjørn Støholen

Navnelappene kommer etter hvert på den store tavla på Phønix, og på førstkommende klubbkveld (Siste stikk og skreiaften 3. mars) blir to av medlemmene presentert. Det varnlige er at nye medlemmer blir presentert ved første anledning på en klubbkveld etter at de er ballotert inn.

Det er lange tradisjoner for hvordan nye medlemmer blir stemt inn
ved ballotering i Phønix (se nedenfor).

Slik kan det se ut etter en ballontering der alle medlemmene stemte inn et nytt medlem.
I vedtaktene til Phønix, §10 står det:
Opptakelse av nye medlemmer skjer etter innbydelse av Klubselskabet. Innbydelse til medlemsskap foretas av direksjonen etter at den er behandlet av representantskapet. Avstemming skjer ved ballotering. Innbydelse sendes ikke når det er avgitt tre eller flere stemmer imot det. Når et forslag er nedstemt, kan det ikke fremsettes på ny før etter ett år. Representantskapet plikter ikke å ballotere over et forslag når flertallet finner at det ikke foreligger tilstrekkelige opplysninger som grunnlag for en avgjørelse.




Nyttig innlegg. Det er flott at sekretæren holder klubbens medlemmer ajour med våre tradisjoner, gjøren og laden.
Flotte bilder gjør innlegget levende. Keep on the good work 😁
Velkommen til de nye medlemmene 🌞